Плитка для стін і підлоги у ванній кімнаті: на що звертати увагу?

Вибір плитки для ванної – одне з найбільш захоплюючих і в той же час непростих завдань. Розумна комбінація плитки здатна візуально витягнути стелі, зробити кімнату ширшою і світлішою. Невдалий же вибір загрожує провалом всього інтер'єру. Як не помилитися і на що звертати увагу при виборі плитки, читайте на нашому сайті.

Для стін і підлоги

Плитка для ванної кімнати

Перше, з чим вам потрібно визначитися біля стендів з плиткою для ванної – її призначенням. Пам'ятайте: що доречно на стінах, не годиться для підлоги. Розпізнати плитку легко: на упаковці ви побачите зображення долоньки або ступні, яке і вкаже на майбутнє місце кладки. Принципові відмінності плитки для підлоги для ванної – вона товща, стійкіша до механічних навантажень. Тут вище клас ковзання – у вологому середовищі цей нюанс враховувати обов'язково.

Правильно підібрана плитка – це не тільки цілісність інтер'єру. Вона дозволяє збільшити ванну кімнату, приховати нерівності стін і захистити їх від появи цвілі. Не варто скидати з рахунків і догляд – плитка потребує його мінімально.

Орієнтуємося на стиль

Вибираючи плитку для ванної, орієнтуйтеся не тільки на свій смак – важливо врахувати майбутній стиль оформлення кімнати.

Плитка для ванної кімнати

  1. Ванна в стилі модерн – це плавні лінії, природні відтінки, варіації пастельних тонів. На стінах тут може бути панно з орнаментами, витіюватими візерунками, складними принтами і декором. Доречна рельєфна плитка. Керамограніт для підлоги – це імітація натурального каменю, деревини, мармуру.
  2. Ванна в стилі хайтек – ода сучасності. Особливості цього стилю: технологічність, багатофункціональність, простота. Серед основних акцентів – багаторівневість, мінімум текстилю і стриманий декор, наявність металевих акцентів або їх імітація. Органічно тут буде виглядати підвісна сантехніка – раковина з підвісною тумбою, підвісний унітаз і підвісне біде. Найкраще стиль підкреслять плитка на підлогу під бетон і камінь, металізована і тривимірна плитка для стін. Колірна палітра – однотонні варіанти спокійного забарвлення, поєднання чорного і білого, все варіації сірого. Поверхня – глянцева або матова. Краще відмовитися від плитки з імітацією дерева, квітковими візерунками та орнаментами. Кричущо яскраві кольори – табу. Ідеальний вибір змішувача – з хромованою поверхнею.
  3. Ванна в класичному стилі – це камінь, деревина або їх імітація. Тут доречні бежева, кремова, сіра палітри, тандем чорного з білим. Хороший вибір – іспанська плитка для ванної під мармур, плитка з фризами, цоколями, медальйонами або та, що імітує текстильні шпалери. Вітається декор під старовину, фурнітура та полотенцесушитель позолоченого або бронзового кольорів.
  4. Ванна в етнічному стилі – це віртуальна подорож в улюблену країну. Тут переважають національний колорит і яскраві етнічні орнаменти – індійські і марокканські мотиви, іспанські і грецькі принти, африканські візерунки, українська вишиванка. Популярні візерунки – «пейслі» («східний огірок»), «арабеска», «дамаск», плитка-азулежу і плитка під гжель. Стиль розкриють теплі відтінки, композиції з мозаїки, декоративна штукатурка, геометричні та рослинні елементи. Раковина у ванній може бути як круглою чашею (в золоті і з орнаментами виглядають чудово), так і класичною квадратною.
  5. Ванна в стилі прованс – це ніжність Франції в вашому домі. Тут переважають світлі і пастельні тони, дерев'яні меблі, текстиль, квіткові мотиви, мереживо і декор. Відмінна риса – легкість конструкцій, різьблені елементи, плавні лінії. Стиль підкреслять окреморозташована ванна на ніжках, підвісний унітаз і раковина квадратна. Зверніть увагу на плитку під мармур і дерево, «метро» і «кабанчик», шестикутну плитку.
  6. Ванна в стилі кантрі – затишний простір з сільською душею. Тут сама простота без надмірностей і максимум натуральних матеріалів. У такій ванній органічна плитка під камінь або кам'яна кладка в зоні душової кабіни або ванни. Декором може стати і піддон в душову – якщо він виконаний з натурального або штучного каменю. Кантрі – це також фактурна плитка, керамограніт з імітацією дерев'яної дошки. Кольорове оформлення – в спокійних природних тонах: беж, пісочний, теракотовий, зелений, небесно-блакитний, теплий коричневий або жовтий. Лаконічні меблі, кутова раковина в ванну кімнату з мідними елементами і дерев'яною тумбою, підвісне біде – все в інтер'єрі має бути простим і функціональним.

Плитка для ванної кімнати

Як бачимо, вибираючи плитку в ванну, ціна якої прямо пропорційна якості, важливо враховувати проект дизайну. Втім, спонтанних рішень ніхто не відміняв. Хто знає – можливо, краса керамограніту вразить вас настільки, що ви зміните свої плани?